Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

Pan burmistrz Mariusz Szewczyk zaprosił jedną klasę z naszej szkoły na konferencję popularnonaukową z okazji Dnia Polskiego Państwa Podziemnego. Odbyła się ona 30 września w Domu Kultury „Śnieżka”. Na prelekcję udała się klasa 1DDg z panią Anną Ziębą i panią Marią Kasprzyk. Zebranych powitał burmistrz pan Mariusz Szewczyk. Odznaczono kapitanów AK - pana Bronisława Ćwika i pana Edmunda Książka Pamiątkową Odznaką „Kolumbowie Rocznik 20”. Wykłady wygłosili pan Tomasz Czapla i pan Maciej Małozięć, a program artystyczny przygotowała Grupa Safo. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią powstania i funkcjonowania polskiego państwa podziemnego, ze szczególnym uwzględnieniem tych zdarzeń, które miały miejsce w naszej okolicy. Przybliżono nam także sylwetki bohaterów, żołnierzy AK. Serdecznie dziękujemy Organizatorom za tę inicjatywę.

Opracowała: Anna Zięba