Twoje zdrowie w Twoich rękach

Twoje zdrowie w Twoich rękach

Stowarzyszenie Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA DĘBICA w dniu 28 września zorganizowało w Ratuszu konferencję szkoleniową pod hasłem „Twoje zdrowie potrzebne jest Tobie i Twoim bliskim”. Stowarzyszenie cyklicznie organizuje tego typu szkolenie w związku z przypadającym we wrześniu Europejskim Dniem Walki z Rakiem Piersi.

Twoje zdrowie w Twoich  rękach

Doktor Maria Stańczyk-Srebro(specjalista onkolog ) wystąpiła z ciekawym wykładem dotyczącym samokontroli kobiet i świadomości społecznej chorób nowotworowych. Z kolei o komórkach macierzystych i ich wykorzystaniu we współczesnej medycynie opowiedział dr Bogusław Gawlik i Katarzyna Lubas z dębickiego ZOZ-u.

Twoje zdrowie w Twoich  rękach

Podczas dyskusji swoimi doświadczeniami w walce z rakiem piersi oraz wychodzenia z traumy choroby nowotworowej podzieliły się dębickie amazonki. Zwróciły się one z apelem do zebranych kobiet i młodzieży szkolnej ażeby dbały o siebie. Statystyki mówią ,że co dwie minuty diagnozowany jest rak piersi, a co sześć minut umiera kobieta. Dziewczęta z klas IVET, IIDT pod opieką L. Zagórskiej, E. Matusik i M. Kasprzyk uczestniczyły w tej konferencji oraz wysłuchały wykładów zaproszonych specjalistów.

Oprac. M. Kasprzyk