Rozczytany "Mechanik" czyli XI Maraton głośnego czytania dzieł Jana Pawła II

Rozczytany
Rozczytany "Mechanik" czyli XI Maraton głośnego czytania dzieł Jana Pawła II

"Ojczyzna jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli i jako taka, jest też wielkim obowiązkiem (…) tak jak rodzina, również naród i ojczyzna pozostają rzeczywistościami nie do zastąpienia..."
„Pamięć i tożsamość. Rozmowy na przełomie tysiącleci” Jan Paweł II

11 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbył się XI Maraton czytania i słuchania dzieł Jana Pawła II. Nadrzędnym celem maratonu było ukazanie wielkiego dorobku literackiego naszego Patrona i inspirowanie młodzieży do przeżywania głębi poetyckiego słowa. W roli lektorów wystąpili kolejno nauczyciele: Anna Zięba, Ewa Reguła, Jolanta Muter, Bernard Mazur, Małgorzata Wielgosz, Radosław Maksoń, Małgorzata Susz i uczniowie z klas: 1A,1C,1D, 2A, 2D, 3A, 3E, 1m, 1w i 3f. Gościem honorowym był emerytowany nauczyciel Jerzy Kula. Przez pięć godzin z wielką uwagą i skupieniem czytano i wysłuchano ostatniej publikacji Jana Pawła II "Pamięć i tożsamość. Rozmowy na przełomie tysiącleci". Z uwagi na 100- rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę analizowaliśmy pojęcia takie jak Ojczyzna, naród, tożsamość, patriotyzm i szacunek dla wielowiekowej tradycji naszego kraju.

Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy za rok!

Tekst: Koordynator maratonu: Jolanta Muter