Obejrzeliśmy film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa"
Obejrzeliśmy film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa
Obejrzeliśmy film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa"

Dnia 5 października 2018 r. uczniowie klasy ID i IID przebywali na wycieczce w Rzeszowie. Młodzież odwiedziła Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, gdzie uczestniczyła w warsztatach poruszających zagadnienia z zakresu rozwoju osobistego.

Obejrzeliśmy film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa

Następnie, czas na wyśmienitą włoską pizzę i punkt kulminacyjny programu – projekcja filmu - „Dywizjon 303”, w kinie Helios. Film ten powstał na podstawie kultowej książki Arkadego Fiedlera. Polscy piloci początkowo niedoceniani i wyśmiewani stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków.

Po obejrzeniu filmu, młodzież uczestniczyła w krótkim spotkaniu z przedstawicielem IPNu, który przedstawioną ekranizację uzupełnił o kolejne fakty historyczne z życia słynnych polskich lotników.

Obejrzeliśmy film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa

Opiekunami młodzieży podczas wyjazdu byli: p. Agnieszka Piękoś, p. Bernadetta Bieniasz-Erazmus, ks. Bronisław Zieliński, p. Radosław Maksoń.

Tekst: Agnieszka Piękoś
Zdjęcia: Katarzyna Kutrzuba