Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w ekologicznym happeningu „Czyste powietrze dla wszystkich”

Dnia 17 października 2018 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w ekologicznym happeningu „Czyste powietrze dla wszystkich” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

Projekt miał na celu podniesienie świadomości mieszkańców na temat źródeł zanieczyszczenia powietrza oraz jego wpływie na stan naszego zdrowia, a w szczególności utrwalanie prawidłowych postaw wobec zjawiska spalania odpadów w gospodarstwach domowych.

Tegoroczna edycja projektu jest skierowana do mieszkańców Dębicy, która należy do niechlubnej czołówki miast województwa podkarpackiego, gdzie zanieczyszczenie powietrza jest największe.

Tekst: Agnieszka Piękoś