WSPÓLNOTA CENACOLO POLSKA

Dnia 28 lutego 2019 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z przedstawicielami Wspólnoty Cenacolo. Bez cienia wątpliwości miało ono wymiar profilaktyczno- wychowawczy. Krystian i Fryderyk podzielili się historią swojego życia. Opowiadali jak sięgali po narkotyki i inne używki. Pokazali jak bardzo łatwo można się pogubić w życiu i dotknąć dna.

WSPÓLNOTA CENACOLO POLSKA

Oprócz tego pokazali jak wygląda życie we wspomnianej wspólnocie, w której to osoby wychodzą z nałogów. Ciekawe jest to, że nie ma tam, ani psychologów, ani psychiatrów. Wspólnota uczy życia oraz dostrzegania drugiej osoby. Pokazuje, że dzięki modlitwie i pracy można wyprostować każdy życiowy zakręt. Dziękuję wszystkim za obecność, a wspólnocie za piękne świadectwo.

Tekst: Ks. Bronisław Zieliński
Zdjęcia: Izabela Żurek