INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


To już XI Akademia Gimnazjalna

 

 To już XI Akademia Gimnazjalna
To już XI Akademia Gimnazjalna

Jak co roku podwoje szkoły zostają otwarte dla młodzieży gimnazjum oraz szkoły podstawowej gdzie mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną i kierunkami kształcenia w „Mechaniku”.

Jedenasty raz przygotowano „Dzień otwarty” przeprowadzany w dość niekonwencjonalny sposób. Zwiedzający, chętni poznać naszą szkołę „od podszewki” zawitali do nas 21 marca br. Konwencja i sposób reklamy szkoły jest ewenementem.

W tym roku na Akademię Gimnazjalną zakwalifikowało się 6 szkół: PublicznaSzkoła Podstawowa Nr 2 Nr 9 i Nr 11w Dębicy, Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrkowie, w Nagawczynie oraz Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu.

 To już XI Akademia Gimnazjalna

 To już XI Akademia Gimnazjalna

Oto konkurencje, w których uczestniczyli uczniowie:

„Zostań konstruktorem –ZABAWA MUROWANA ” to konkurencja w której z powierzonych planów oraz zestawów cegieł zaprawy i innych niezbędnych narzędzi potrzebnych do murowania należało wybudować konstrukcję murową. Powstały budowle w skali mini. Nasze cegiełki były dużo mniejsze od tradycyjnych a i tak murowanie nie należało do najłatwiejszych . Młodzież miała dużo frajdy i dobrej zabawy.

„Ornament sukni wieczorowej’’ to konkurencja która pozwalała gimnazjalistom – projektantom ręcznie wykonać na manekinach oryginalne piękne kreacje. Stworzyli oni fantazyjne, pomysłowe, oryginalne dzieła.

Konkurs z zakresu techniki mechatronicznej „Układanie elementów manipulatorem na czas” pozwolił młodzieży na sprawdzenie swej precyzji, zręczności i opanowania.

„Wykonanie plastycznego obrazu- MECHANIK W PERSPEKTYWIE” to konkurencja malowania na sztalugach, w której używając farb strukturalnych, plastikowych szpatułek, gąbek, szczotek i innych dziwnych narzędzi należało stworzyć obraz. Pojawiały się przestrzenne dzieła w wymiarze 3D. Powstały interesujące improwizacje malarskie.

„Zaprojektowanie i wykonanie kart wielkanocnych” to konkurencja cyfrowych procesów graficznych. Młodzi artyści tworzyli unikatowe karty stosując metodę scrapbookingu. Ich nietuzinkowe podejście do projektowania pozwoliło nam oglądać piękne, unikatowe prace.

Konkurs z zakresu techniki mechaniki „Montaż prostych konstrukcji” pozwolił młodzieży na sprawdzenie swej precyzji i sprawności w składaniu przestrzennego modelu samolotu.

„Sprawnościowy tor przeszkód” to konkurencja wymagająca gibkości, szybkości oraz ogólnej sprawności. Młodzież, rywalizując z rówieśnikami innych szkół mogła sprawdzić swą kondycję. Organizatorzy przygotowali tor przeszkód, który każdy z uczestników pokonał indywidualnie, a najkrótszy czas gwarantował wygraną. Emocje były olbrzymie, świetna atmosfera i zacięta rywalizacja.

 To już XI Akademia Gimnazjalna

 To już XI Akademia Gimnazjalna

 To już XI Akademia Gimnazjalna

 To już XI Akademia Gimnazjalna

 To już XI Akademia Gimnazjalna

Uczestnicy Akademii mogli się posilić na stoisku zagrody staropolskiej. Czekał na nich przepyszny chleb ze smalcem, skwarkami i kiszonym ogórkiem. Mniam, palce lizać.

Jak co roku mieliśmy okazję wsłuchać pięknych utworów w aranżacji Zespołu Muzycznego „Mechanika”. I tym razem młodzież nie zawiodła, zaprezentowali słuchaczom sporo dobrej muzyki.

Po zakończeniu artystycznej części spotkania oraz wszystkich konkurencji nadszedł czas najbardziej wyczekiwany przez gimnazjalistów, czyli podsumowanie wyników i wyłonienie zwycięzców. W Klasyfikacji generalnej wygrały szkoły
- I miejsce –Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Dębickich Saperów w Dębicy
- II miejsce – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu
- III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Nagawczynie

Wręczono wspaniałe nagrody indywidualne i dla szkół.

 To już XI Akademia Gimnazjalna

 To już XI Akademia Gimnazjalna

Gratulujemy Zwycięzcom!

XI Gimnazjada nie odbyłaby się, gdyby nie wsparcie firm:
Ventor sp. z o.o.
TABOR
Drukarnia Milenium
DARCO Sp. z o.o.
KRONOSPAN HPL
LERG S.A.
PEX- POOL Sp. J.
PIEKARNIA A. Ciszek
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół ZSZ Nr 1„SZANSA”
oraz Dyrekcja ZSZ Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy.

Serdeczne dziękujemy Sponsorom oraz wszystkim gościom, uczestnikom i osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Żegnamy się mając nadzieję na przyszłoroczne spotkanie! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


Opracowała: Małgorzata Susz
WRÓĆ