INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


Pielgrzymka klas pierwszych do Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie

 

Pielgrzymka klas pierwszych do Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie
Pielgrzymka klas pierwszych do Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie

W dniu 27.09.2017r. odbyła się siódma, piesza pielgrzymka uczniów klas pierwszych do Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zawadzie, którą zorganizował i poprowadził ks. Józef Durlak. Po półtoragodzinnym marszu,przy pięknej, słonecznej pogodzie, dotarliśmy na zawadzkie wzgórze. Na miejscu zostaliśmy zapoznani z historią zawadzkiego kościoła oraz cudownego obrazu Matki Boskiej. Wszyscy pielgrzymi wzięli udział we mszy święta, podczas której kazanie wygłosił ks. Adam Chmiel. Na zakończenie otrzymaliśmy specjalne błogosławieństwo na cały rok szkolny.

Po uczcie duchowej, nadeszła pora na poczęstunek – pyszny bigos. Umocnieni w wierze wróciliśmy, już autokarami, do domów. Pełni nadziei na spokojny i owocny czas nauki.

W tegorocznej pielgrzymce wzięli udział uczniowie następujących klas wraz z wychowawcami:

 • 1A - wych. T. Chlebicki
 • 1B – wych. M. Przybyłowska
 • 1C –wych. B. Mazur
 • 1D – wych. B. Bieniasz- Erazmus
 • 1E – wych. B. Dembińska
 • 1f - S. Drapała orazp. dyr. W. Przybysz, p. P. Miłosz, p Małgorzata Wielgosz, p. B. Iwański, p. M. Kania, p. B. Mazur, p. W. Zima, p. W. Przybyło.

  Wrześniowa pielgrzymka pierwszoklasistów już na stałe wpisała się do corocznego kalendarza imprez i uroczystości naszej szkoły, noszącej imię Jana Pawła II. Jest ona nie tylko wydarzeniem religijnym, znakomitą okazją do bliższego poznania się, zintegrowania w obrębie klasy i nawiązania kontaktów pomiędzy uczniami różnych klas.


  Tekst: Beata Mazur

  Galeria  WRÓĆ
ORGANIZACJE SZKOLNE
AGENDY SZKOLNE
LOSOWE ZDJĘCIE

ZdjęcieLINKI

Starostwo Powiatowe

PCEN

OKE

MEN

KO

Moodle System
Polski/Polish
Angielski/English
Niemiecki/Deutsch
page rank