INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


Podsumowanie Światowego Dnia Wody
Podsumowanie Światowego Dnia Wody
Podsumowanie Światowego Dnia Wody

W czwartek 22 marca 2018 roku w Centrum Handlowym „Raj” odbyło się podsumowanie Światowego Dnia Wody , który w tym roku obchodzony był pod hasłem „ Natura dla wody”.

Organizatorem tego wydarzenia i sponsorem wszystkich nagród były Wodociągi Dębickie , współorganizatorami zaś Szkoła Podstawowa Nr 11 oraz Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II. W tym roku również w akcję włączyli się Niepubliczna Szkoła Weldon School i Niepubliczne Przedszkole Weldon Kids .Patronatem objął tę akcję Burmistrz Miasta Dębicy.

Na uroczystości nie zabrakło wice – burmistrza Miasta Dębicy pana Wojciecha Iwasieczki, prezesa Wodociągów Dębickich pana Jacka Gila, dyrekcji i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 11, dyrekcji i nauczycieli z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II , dyrekcji i nauczycieli z Weldon School, przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych , gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, rodziców, przedstawicieli prasy dębickiej oraz telewizji regionalnej.

Program obchodów był urozmaicony i ciekawy.

Na początek nagrodzono zwycięzców konkursów: plastycznego i na najciekawszy projekt gry planszowej nie tylko dyplomami, ale również wartościowymi nagrodami ufundowanymi przez Wodociągi Dębickie.

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół przygotowali szereg atrakcji na to popołudnie. Na stoiskach znajdujących się w alejkach Galerii najmłodsi mogli zmienić swój wygląd, malując sobie twarz, ozdobić gipsowy domek według własnego pomysłu, a zainteresowani nowinkami technicznymi sterowali robotem Lego.

Dodatkową atrakcją był również pokaz mody naszych uczennic z Dębickiej Szkoły Mody zatytułowany „Blask fleszy”, który został przyjęty z wielkim entuzjazmem.

Wydarzenie to również wzbogaciły wystąpienia dzieci z przedszkola i szkoły Weldon oraz wokalne występy uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 11.

Dodatkową atrakcją przyciągającą nie tylko dzieci, ale i dorosłą część publiczności były pokazy doświadczeń chemiczno-fizycznych z wodą oraz degustacja Dębickiej Kraniczanki. Wszystkim , którzy włączyli się w przygotowanie tego święta serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że propagowanie takich akcji stanie się już tradycją naszego miasta.


Tekst: Marzena Rzucidło - Kołtun
WRÓĆ