Wycieczka do Tarnowskiej Odzieży

19 października 2017 roku uczniowie klas technik technologii odzieży zwiedzili Tarnowską Odzież. Jest to zakład od 65 lat wpisany w krajobraz polskiego przemysłu odzieżowego. Od początku swojego istnienia specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości garniturów, marynarek, kamizelek i spodni męskich.

Od kilku lat w ofercie jest również klasyczna linia konfekcji damskiej: garsonki, żakiety, płaszcze, spódnice i spodnie.

Firma specjalizuje się także w produkcji odzieży mundurowej dla szerokiego sektora branżowego z kraju i zagranicy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Firma unowocześnia technologię szycia i park maszynowy.

W wyposażeniu zakładu znajdują się maszyny i urządzenia szyjące takich znanych firm jak: Juki, Pfaff, Dürkopp, Kuris, Reece, Sussman oraz maszyny prasowalnicze firmy Brisay i Hoffman.

Celem tej wycieczki było zwiększenie wiedzy na temat produkcji przemysłowej oraz pokazanie uczniom nowoczesnych technik wytwarzania wyrobów odzieżowych począwszy od fazy wykroju do gotowego wyrobu.

Opiekunowie wycieczki: Halina Brzeska, Maria Kasprzyk i Edyta Matusik

Tekst: organizatorzy