Uczniowie klasy 3h – monterzy i blacharze izolacji przemysłowych uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Izolacji Przemysłowych 4INSULATION w Krakowie

4INSULATION w Krakowie

Uczniowie klasy 3h – monterzy i blacharze izolacji przemysłowych 12 października br. uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Izolacji Przemysłowych 4INSULATION w Krakowie.

Była to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z nowymi technologiami i produktami branży instalacji przemysłowych. Młodzież miała możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami, firmami, szeroko pojętego sektora izolacji.

Targi powstały z myślą o dynamicznych zmianach zachodzących w branży, a przede wszystkim zwiększającej się roli izolacji w podnoszeniu efektywności energetycznej. Możliwość uczestniczenia w praktycznych pokazach technicznych jakie można było obejrzeć oraz szeroka tematyka targów były nieocenionym doświadczeniem dla naszych uczniów. Targi rangi międzynarodowej pozwoliły na szersze zgłębienie tematu izolacji i blacharstwa przemysłowego.

Zakres tematyczny Targów obejmował:

• Rodzaje zastosowań izolacji przemysłowych
  • Materiały i produkty izolacyjne
  • Maszyny i narzędzia
  • Aparatura pomiarowo-kontrolna
  • Materiały i wyposażenie pomocnicze
  • Odzież ochronna i BHP
  • Usługi

4INSULATION w Krakowie

Świetna atmosfera jaka panowała w hali EXPO Kraków podczas Targów, rzeczowe rozmowy, pierwsze propozycje pracy dla uczniów to wszystko przyczyniło się do określenia wycieczki mianem niezwykle udanej - najlepszej. Uczniowie chętnie pojechaliby jeszcze raz ale targi te odbywają niestety co dwa lata. Na następne przyjdzie nam trochę poczekać.

Tekst: Marta Domarska