INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


CZYTAJMY !
CZYTAJMY !
CZYTAJMY !

Czytać każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej,
Na fotelu i kanapie,wpubie,parku i tramwaju
W okularach i w słuchawkach
I w sieci też

Biblioteka szkolna w bieżącym roku otrzymała dotację w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa PRIORYTET 3 w latach 2014-2020. Celem w/w programu jest stworzenie warunków dla wzrostu czytelnictwa .

Książki zakupiono zgodnie z oczekiwaniami i zainteresowaniami użytkowników biblioteki. Kwota dotacji wyniosła 12 tys. złotych. Zakupiono 508 nowych książek tj. lektury, literaturę piękną i fachową niezbędną do realizacji programów nauczania i kierunków kształcenia.

Jedną z pozycji, którą poleciłabym przeczytać miłośnikom dobrej książki historycznej jest utwór z cyklu „Prawdziwe historie” autorstwa Szymona Nowaka pt. „Dziewczyny Wyklęte „

Autor opisuje losy 16 wybranych przez siebie bohaterek w łatwym i przystępnym w odbiorze stylu beletrystycznym. W publikacji nie zabrakło życiorysu „cichociemnej” Elżbiety Zawadzkiej - ps.ZO , Zofii Pelczarskiej –ps. Gniot itd., Każdy z opisanych życiorysów ukazuje nieprawdopodobne ich poświęcenie, bowiem dla większości z nich koniec II wojny światowej nie oznaczał końca walki. Pozostały wierne złożonej przysiędze. Po wojnie walczyły dalej angażując się w działalność antykomunistyczną. Zbeletryzowane ich życiorysy uczą młode pokolenia Polaków jak należy rozumieć i pojmować patriotyzm, bo one dla wolnej Polski poświęciły zdrowie –a w wielu przypadkach nawet życie.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki po nowości !


Oprac. M. Kasprzyk
WRÓĆ