Podsumowanie XI edycji dębickich Pól Nadziei
Podsumowanie XI edycji dębickich „Pól Nadziei”

Na zaproszenie Stowarzyszenia Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II, już po raz jedenasty nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską kampanię „POLA NADZIEI”.

5 kwietnia 2016 roku odbyła się zbiórka funduszy w naszej szkole, natomiast w niedzielę 8 kwietnia wolontariuszki z Mechanika kwestowały na terenie Parafii Miłosierdzia w Dębicy.

Uzyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla podopiecznych Dębickiego Domowego Hospicjum.

25 maja odbył się finał XI edycji akcji „Pola Nadziei”. Uroczyste zakończenie odbyło się w budynku Domu Kultury „Kosmos”. W uroczystości licznie uczestniczyli wolontariusze, ich opiekunowie oraz zaproszeni goście. Podziękowania za ofiarność i zaangażowanie podczas akcji przekazał obecnym w swoim wystąpieniu Prezes Stowarzyszenia Dębickiego Hospicjum Domowego im. Jana Pawła II.

Na zakończenie rozdano nagrody laureatom konkursu plastycznego i literackiego.

Koordynatorzy akcji dziękują uczennicom z kl.3E T, które poświęciły swój czas i z dużym zaangażowaniem wzięły udział w kwestach. Z pewnością w przyszłym roku nie zabraknie wolontariuszy, którzy wezmą udział w kolejnej edycji akcji „Pola Nadziei”.

Opracowała: Małgorzata Wielgosz