XXXI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W dniu 3 marca 2018 roku (sobota) odbyły się w Rzeszowie eliminacje okręgowe XXXI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

Ideą konkursu jest pogłębianie wiedzy i umiejętności zawodowych uczniów technikum w szkołach budowlanych, zachęcanie młodzieży do rozwijania swoich uzdolnień i doskonalenia zawodowego, a także kontynuowania kształcenia na uczelniach wyższych związanych z budownictwem.

Tematyka olimpiady obejmuje zagadnienia wykraczające poza zakres podstawy programowej, uwzględnia też przedmioty ogólne takie jak: matematyka, fizyka, chemia stanowiące podbudowę kształcenia zawodowego. Premiowana jest umiejętność rozwiązywania problemów, samodzielność myślenia i nowatorstwo.

Wysokie wymagania stawiane uczestnikom eliminacji okręgowych i centralnych doceniają uczelnie wyższe, które preferują finalistów i laureatów Olimpiady podczas rekrutacji na studia.

W tym roku do rywalizacji o udział w ogólnopolskim finale centralnym stanęło 96 uczniów z 23 szkół budowlanych Okręgu Rzeszowskiego reprezentujących województwa podkarpackie, małopolskie i świętokrzyskie.

Naszą szkołę reprezentowali: Agata Jędrzejczyk oraz Marcin Bobowski uczniowie klasy IV D .

Wyniki w kwietniu 2018 r. trzymamy kciuki.

Opracowała: Renata Koźlak-Pośko