Akcja „Jak nie czytam ..,jak czytam”. Próba bicia rekordu czytania w jednym momencie
Akcja „Jak nie czytam ..,jak czytam”. Próba bicia rekordu   czytania w jednym  momencie.

W dniu 8 czerwca 2018r o godz. 10 młodzież naszej szkoły w liczbie ok. 60 uczniów z klas IC, ID ,IIA, IIIA, wraz z Dyrekcją i opiekunami uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam...jak czytam”. Akcję propaguje miesięcznik „Biblioteka w szkole”.

Celem jej jest promocja czytelnictwa wśród młodzieży , a przede wszystkim zamanifestowanie faktu , że młodzież czyta więcej niż dorośli. Polega ona na jednoczesnym czytaniu książek przez największą ilość zgromadzonych osób.

Wraz z młodzieżą z pozostałych szkół ponadgimnazjalnych , która licznie przybyła na dębicki Rynek próbowaliśmy pobić ubiegłoroczny wynik , który wynosił 459 409 uczniów. Uczestnicy akcji wzajemnie zachęcali się do czytania przyniesionych ze sobą ulubionych książek. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie. Mamy nadzieję, że za rok będzie nas więcej.

Opracowała: Oprac. Maria Kasprzyk