Bezpieczeństwo w szkołach na terenie powiatu dębickiego

W dniu 26 września 2017 roku w sali plenarnej Starostwa Powiatowego w Dębicy odbyło się spotkanie połączone z dyskusją nt. „Bezpieczeństwo w szkołach na terenie powiatu dębickiego”. Była to pierwsza debata ramach zaplanowanego cyklu spotkań „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Organizatorami tych debat są : Starostwo Powiatowe, Komenda Powiatowa Policji oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna .

Przedstawiciel KP w prezentacji omówił mapę aktualnych zagrożeń, rolę dzielnicowych ,a także sposoby prewencji - tzn . zachowań zapobiegawczych w określonych, napotkanych przypadkach zagrożeń mających miejsce w placówkach oświatowych na terenie powiatu dębickiego. W dyskusji przedstawiono zaproponowane tematy do programu zapobiegania przestępczości oraz programy profilaktyczne , które będą w przyszłości realizowane.

Opracowała: Maria Kasprzyk