Jubileusz 80 lecia Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy

Zbliżający się rok 2018 będzie dla Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy rokiem jubileuszowym, w którym nasza szkoła będzie obchodzić osiemdziesiątą rocznicę jej założenia. Społeczność szkolna z przyjemnością informuje, że już rozpoczęły się przygotowania do uroczystych obchodów, które odbędą się 13 października 2018 roku, a poprzedzone zostaną wieloma towarzyszącymi im wydarzeniami związanymi z historią i tradycjami naszej szkoły.

Zaplanowaliśmy, między innymi, cykl spotkań z młodzieżą, na które pragniemy zaprosić, jako gości honorowych, naszych dawnych absolwentów i emerytowanych nauczycieli, aby podzielili się swoimi wspomnieniami z czasów spędzonych w „mechaniku” zarówno w szkolnej ławce, jak i za katedrą. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zaszczycić takie spotkanie swoją obecnością, do skontaktowania się z nami na podany poniżej adres.

Chcemy także stworzyć wystawę eksponatów i pamiątek obrazującą osiemdziesiąt lat działalności szkoły. Posiadamy wiele rzeczy, które wiążą się z historią placówki, ale kolekcja ta jest mocno niekompletna. Z pewnością w wielu domach, gdzieś w zakamarku szafy, znajdują się pamiątki i zdjęcia, które mogą wzbogacić naszą wystawę. Zwracamy się z prośbą do wszystkicho wypożyczenie ich szkole na rok jubileuszowy.

Już teraz pragniemy zaprosić wszystkie osoby kiedykolwiek związane z naszą szkołą o zarezerwowanie sobie dnia 13 października 2018 na wizytę w „mechaniku”. Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli dawni uczniowie zechcą spotkać się po latach z kolegami i koleżankami z klasy. W takim przypadku prosimy o kontakt i służymy wszelką pomocą w zorganizowaniu takiego spotkania.

W sprawach związanych z jubileuszem osiemdziesięciolecia szkoły prosimy kontaktować się wysyłając e-mail na poniższy adres:

zsz1jubileusz80@onet.pl

Tekst: Barbara Porzuczek