Udział szkoły w XI edycji akcji „Pola Nadziei’’

Na zaproszenie Stowarzyszenia Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II, już po raz jedenasty nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską kampanię ,,POLA NADZIEI”.

Celem akcji jest miedzy innymi propagowanie w społeczeństwie postaw altruistycznych, otwartych na drugiego człowieka, zwłaszcza cierpiącego, uwrażliwienie młodzieży na jego potrzeby oraz promowanie ruchu hospicyjnego.

Akcja ma uświadomić młodzieży, że bezinteresowna pomoc człowiekowi choremu daje większy wymiar naszemu człowieczeństwu.

28 września w siedzibie hospicjum odbyło się spotkanie inaugurujące tegoroczną akcję z udziałem koordynatorów placówek oświatowych z powiatu, na którym przedstawiono harmonogram tegorocznych działań.

Uczniowie na terenie szkoły zasadzili żonkile, które wiosną po zakwitnięciu będą wręczali podczas organizowanych kwest. Uzyskanie środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego i lekarstw dla podopiecznych hospicjum.

Zapraszamy młodzież i nauczycieli do udziału w akcji.

Koordynatorzy akcji:
H. Nowak