Emocje podczas III Podkarpackiej Olimpiady Energetycznej

Emocje podczas III Podkarpackiej Olimpiady Energetycznej

7 kwietnia 2017 r w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie odbyły się zawody okręgowe oraz finał III Podkarpackiej Olimpiady Energetycznej. W zawodach okręgowych uczestniczyło blisko 100 uczniów z Podkarpacia i Małopolski wyłonionych podczas eliminacji szkolnych. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Cabaj i Dawid Sobczyk z klasy IV D oraz Jakub Zbarachewicz z klasy IIID.

Test miał wyłonić najlepszą finałową szóstkę. Po podliczeniu punktów, okazało się że konieczna jest dogrywka, gdyż na 5 miejscujest 4 uczniów z tą samą liczbą punktów. Wśród nich Jakub Zbarachewicz z klasy IIID.

I tu zaczęły się emocje!

Każdy z uczestników indywidualnie odpowiadał przed Komisją Konkursową na 3 pytania. Jakub tę rundę przeszedł pomyślnie i dotarł do finału. W finale po raz kolejny odpowiadał. Po zsumowaniu punktów uplasował się na 4 pozycji i uzyskał tytuł Finalisty III POE.

Podczas rozdania dyplomów i nagród organizatorzy podkreślili, że są pod wrażeniem wiedzy oraz poglądów Jakuba zwłaszcza na temat energetyki jądrowej.

Pozostali nasi uczestnicy również uzyskali dobre wyniki, ale do finału weszli tylko najlepsi.

Miłe było również spotkanie z naszym absolwentem, a obecnie studentemenergetyki Krzysztofem Wójcikiem. Był on zwycięzcą I edycji olimpiady, aobecnie pomaga przy jej organizacji. Jak skromnie przyznał ma średnią ocen „na świadectwo z paskiem”,dzięki czemu otrzymuje stypendium naukowe.

Tekst: Grażyna Drapała
Zdjęcia: Organizatorzy olimpiadyi Grażyna Drapała