Akcja „Jak nie czytam ..,jak czytam”. Próba bicia rekordu czytania w jednym momencie

W dniu 1 czerwca o godz. 10 młodzież naszej szkoły w liczbie ok. 120 uczniów z klas ID ,IIC, IIIA, IIIB wraz z wychowawcami oraz Dyrekcja szkoły uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam...jak czytam”. Akcję propaguje miesięcznik nauczycieli-bibliotekarzy -„Biblioteka w szkole”.

Celem jej jest promocja czytelnictwa młodzieży i bibliotek szkolnych oraz zamanifestowanie faktu , że młodzież czyta więcej niż dorośli. Polega ona na jednoczesnym czytaniu książek jak największej liczby zgromadzonych w tym samym miejscu osób.

Wraz z młodzieżą z pozostałych szkół ponadgimnazjalnych , która licznie przybyła na dębicki Rynek próbowaliśmy pobić ubiegłoroczny wynik , który wynosił 432 608 osób. Uczestnicy akcji w liczbie ponad 1000 osób wzajemnie zachęcali się do czytania przyniesionych ze sobą ulubionych książek. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie. Mamy nadzieję, że za rok będzie nas więcej.

Oprac. Maria Kasprzyk