92 spotkanie z Janem Pawłem II

W Izbie Patrona 21 grudnia 2016 r. odbyło się 92. spotkanie z Janem Pawłem II. Refleksja o przesłaniu nauczaniu papieża Franciszka podczas światowych dni młodzieży została przedstawiona przez klasę 1D. Montaż słowny o pobycie papieża 29.07.2016 r. opracowała Oliwia Rubach. Mottem zebraniem były słowa papieża Franciszka: „ [...] okrucieństwo nie skończyło się na Auschwitz”. Uczestnicy spotkania z klas: 1A, 2h i 3C z zainteresowaniem wysłuchali refleksji o cierpieniu, które wypowiedział papież w Auschwitz, w Szpitalu Dziecięcym w Krakowie- Prokocimiu, a także podczas rozważań Drogi Krzyżowej na krakowskich Błoniach i w „Oknie Papieskim” w Domu Arcybiskupów Krakowskich przy Franciszkańskiej 3. Niewątpliwie dodatkowym przeżyciem było oglądanie ciekawej prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Joannę Wiącek. Następnie pani dyrektor Bożena Zielińska przedstawiła historię nadania szczytnego imienia szkole Jana Pawła II. Przypomniała, że w tym roku szkolnym mija dziesięć lat, odkąd funkcjonuje Izba Patrona jako „serce” szkoły. Podkreśliła, że młodzież uczestniczy w spotkaniu wyjątkowym- setnym, obejmującym 92 spotkania i 8 maratonów czytania dzieł Papieża- Polaka. Spotkanie zakończono składaniem życzeń świątecznych i śpiewaniem ulubionej kolędy Jana Pawła II „Cicha noc”.

Tekst: Ewa Reguła