INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


Drukowanie 3D w praktyce

 

Logo
Drukowanie 3D w praktyce

Podążając za najnowszymi trendami nasza szkoła zakupiła profesjonalną drukarkę 3D – PRINTO H3. Jest to drukarka wytwarzana przez rzeszowską firmę Printo3D, która standardem nie odbiega od najlepszych na rynku.

Drukowanie 3D to proces wytwarzania trójwymiarowych, fizycznych obiektów na podstawie komputerowego modelu. Najpierw trzeba narysować sobie w programie typu CAD, gdzie modeluje się obiekty przestrzenne lub ściągnąć z internetu gotowy obiekt trójwymiarowy, następnie ustawiamy parametry wydruku, wykorzystując darmowe wersje oprogramowania - uniwersalne dla niemal wszystkich modeli drukarek 3D. Należy dopasować wypełnienie, prędkość wydruku, temperaturę topienia, prędkość chłodzenia oraz temperaturę stołu, na którym powstaje wydruk do rodzaju materiału, z którego tworzymy obiekt trójwymiarowy – materiał ten nazywany jest diamentem. Nasza drukarka 3D może używać filamentów typu: ABS, PLA, PET-G (najczęściej używane) oraz innych.

Logo

Wraz z postępem technologicznym dokładność wykonania obiektów przez drukarki 3D jest bardzo precyzyjna. Dzięki temu druk 3D to nie tylko „zabawa”, ale także metoda wykonywania gotowych obiektów, zabawek, części zamiennych oraz prototypów badanych urządzeń. Na początku XXI wieku rozpoczęły się prace nad zastosowaniem technik podobnych do wydruku 3D w medycynie, gdzie obecnie z powodzeniem można już wytwarzać ściśle dopasowane protezy, w tym również te wszczepiane w organizm.

Szerokie spektrum zastosowań drukarki Printo H3 pozwala na wykorzystanie jej w biurze projektowym, jak również w domowym warsztacie. Dołącz do Nas! Do rzeszy twórców oraz wynalazców! Zacznij urzeczywistniać swoje pomysły i projekty w świecie materialnym dzięki technologii druku 3D. Zapraszamy do Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1. Edukacja związana z drukiem 3D obejmuje zawody Technik Mechatronik oraz Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej.

Logo

Podczas „Dni otwartych” będzie można zobaczyć możliwości naszej drukarki 3D.

Galeria

Opracowanie: Józef Dybowski
WRÓĆ