INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


IV Lekcja Śpiewania pieśni patriotycznych

 

Logo
IV Lekcja Śpiewania pieśni patriotycznych

„Muzyka ma ogromne zdolności wyrażania piękna każdej kultury. Ze swej natury może sprawić, że zabrzmią wewnętrzne harmonie. Podnosi intensywne i głębokie emocje, a swoim czarem wywiera głęboki wpływ”.

Jan Paweł II


Dziś cały dzień nasza szkoła rozbrzmiewała pieśniami patriotycznymi. W ten sposób uczniowie uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Śpiewanie o Polsce i jej historii spotyka się z coraz większym zapotrzebowaniem. To radosna forma obchodzenia świąt państwowych, to inna wersja nauki historii. Aby uczcić 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, zaproponowaliśmy nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II taką ciekawą formę wspólnego świętowania. Nie od dziś wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje. Pieśni o wydarzeniach, które zapisały się na kartach polskiej historii są nośnikiem dat, one mają w sobie cały ładunek danych, które mówią o dowódcach, bitwach, o dziewczynach, oddziałach i nawet o uzbrojeniu trafiają się piosenki.

Logo

Pieśni patriotyczne są krzepiące i wskazują, że nawet, jeśli nam te różne powstania nie wyszły albo historia nasza nie była łatwa, to i tak mieliśmy charakter. Pieśni mają melodię, mądry tekst i napisane są pięknym językiem. Obywatel tego kraju powinien znać kilka pieśni patriotycznych i w razie potrzeby zamanifestować ich znajomość. Była to kolejna, 4 Lekcja Śpiewania pieśni patriotycznych, którą poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Wioleta Mroczek i członek Związku Strzeleckiego „Strzelec” Krystian Hadała. Chórowi akompaniował profesjonalny Zespół Reprezentacyjny” Mechanika” pod batutą Wiesława Przybysza. Scenariusz opracowała Jolanta Muter.


Tekst: Jolanta Muter

GaleriaWRÓĆ