Uczennica naszej szkoły Natalia Ciak została laureatką konkursu "Skrzydła rozwoju w widłach Wisły i Sanu. 80-lecie projektu COP Eugeniusza Kwiatkowskiego" zorganizowanego przez Regionalne Stowarzyszenie Pamięci Historycznej "ŚLAD" w Rzeszowie.

Głównym celem konkursu było wyłonienie najciekawszego komiksu opartego na faktach, które opisane są w opracowaniach książkowych, na stronach internetowych, w prasie, materiałach archiwalnych oraz przekazywane ustnie historiach dotyczących powstania i funkcjonowania Centralnego Okręgu Przemysłowego (COP) na terenie dzisiejszego województwa podkarpackiego w latach 1937-1939.

W dniu 18 kwietnia 2017 r. komisja konkursowa w składzie:

• dr Paweł Róg - przewodniczący, prezes Stowarzyszenia "ŚLAD",
  • dr Dariusz Iwaneczko - dyrektor IPN Oddział w Rzeszowie,
  • Bogdan Kaczmar - dyrektor Muzeum Okręgowego w Rzeszowie,
  • prof. Wacław Wierzbieniec - prezes PTH Oddział w Rzeszowie,
  • Janusz Kujawa - wiceprezes Stowarzyszenie "ŚLAD",
  • Wojciech Chudzik - Muzeum Regionalne w Stalowej Woli,
  • Jarosław Ejsymont - prezes Rzeszowskiej Akademii Komiksu,
wyłoniła laureatów konkursu na komiks pt. Skrzydła rozwoju w widłach Wisły i Sanu. "80-lecie Projektu COP Eugeniusza Kwiatkowskiego.

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne II miejsce zajęła Natalia Ciak uczennica klasy III F technik cyfrowych procesów graficznych.

Uroczyste wręczenie nagród i podziękowań dla laureatów i opiekunów odbyło się 16 maja 2017 r. w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. Z rąk pani Ewy Leniart wojewody podkarpackiego Natalia odebrała nagrodę i gratulację.

Życzymy dalszych sukcesów

Tekst: Katarzyna Mielecka