Kampania „Drugie życie. Transplantacja masz dar uzdrawiania.”

Kampania „Drugie życie. Transplantacja masz dar uzdrawiania.”

W ramach kampanii pod tym hasłem w dniu 18 maja 2016 roku o godz.11 w Domu Kultury „Śnieżka ”odbyło się spotkanie podsumowujące działania mające na celu podniesienie świadomości wśród młodzieży, a także społeczeństwa w zakresie transplantacji organów . W spotkaniu brali udział uczniowie naszej szkoły –uczennice klas IE i IIID wraz z opiekunami . Gospodarzem spotkania był Zespół Szkół Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy.

Kampanię objęło honorowym patronatem MEN, Starostwo Powiatowe oraz Burmistrzowie miast w których ona była organizowana. Młodzież-wolontariusze Zespołu Szkół Nr 4 im. M. Kopernika w Dębicy przedstawili krótki program artystyczny , który w swoim przesłaniu zachęcał do podjęcia decyzji związanej z wypełnieniem oświadczeń woli na transplantację organów. Oświadczenie woli –to mały niepozorny dokument, który za sprawą naszego podpisu zyskuje rangę i moc. Nasze świadome wyrażenie zgody na oddanie swoich narządów do przeszczepu jest decyzją, która może uratować życie lub przywrócić zdrowie kilku osobom. Kampania „Drugie życie” ma na celu promocję oświadczeń woli , popularyzowanie wiedzy na temat transplantacji oraz przyczynić się do zwiększenia liczby przeszczepów w Polsce. Podpisując oświadczenie woli razem z lekarzami możemy pomóc uratować niejedno życie.

Tekst: Maria Kasprzyk