Wizyta w Endorfinie

Wizyta w Endorfinie

Dnia 30 listopada klasa 3 B w ramach lekcji wychowania fizycznego odbyła zajęcia w siłowni Endorfina w Dębicy. Chłopcy ćwiczyli pod okiem trenera personalnego p. Katarzyny Mitoraj. Na rozgrzewkę wsiedli na rowery do tzw. spinningu. Następnie odbyli intensywny trening wytrzymałościowy. Było trochę biegania, przysiady, podskoki, pompki i ćwiczenia ze sztangami. Wisienką na torcie okazał się trening wytrzymałościowy - Cross Fit. Jest to zestaw zróżnicowanych ćwiczeń, które pomagają wypracować siłę, zwinność, koordynację ruchową i równowagę. Po tak intensywnym treningu, chłopcy trenowali już indywidualnie na siłowni. Jedni sprawdzali ile „wezmą na klatę”, inni natomiast biegli sprintem na bieżni.

Po zajęciach na siłowni wszystkim wzrósł poziom hormonów szczęścia czyli endorfin i opuścili klub zadowoleni i z uśmiechem na twarzy.

Opracowała: Agnieszka Piękoś