Konferencja „Przyszłość- Lubię to! Młodzi na rynku pracy, możliwości i zagrożenia”

19 listopada 2015 r. w DK Śnieżka w Dębicy odbyła się konferencja zorganizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Dębicy, Katolickie Centrum Edukacji KANA w Dębicy, Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy, Ochotniczy Hufiec Pracy w Dębicy, Dębicki Klub Biznesu oraz naszą szkołę pt. „Przyszłość- Lubię to! Młodzi na rynku pracy, możliwości i zagrożenia”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła. Wstępem do konferencji był film przygotowany przez uczniów ZSZ Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy, którzy mówili o swoich przyszłych planach zawodowych i marzeniach po zdaniu matury. Naszą szkołę reprezentowała dyrekcja, nauczyciele oraz młodzież klas maturalnych. Mogli oni wysłuchać kilku prelekcji na temat:
"Co chcę dalej robić?"
"Kontynuuje naukę, szukam pracy, próbuję sił w biznesie."
"Praca zagranicą a bezpieczeństwo wyjazdu."
"Jak dobrze zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej."

Co zrobię jak skończę szkołę?...

Film naszej uczennicy Bernadetty Więcek. Zapraszamy do obejrzenia!

Tekst: Katarzyna Madej