III OLIMPIADA ODZIEŻOWA ZAKOŃCZONA DYPLOMY ROZDANE!!!

III OLIMPIADA ODZIEŻOWA ZAKOŃCZONA DYPLOMY ROZDANE!!!

W środę ósmego czerwca w Sali Konferencyjnej w Sosnowcu odbyło się podsumowanie III edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży. Podczas uroczystej gali nastąpiło wręczenie nagród oraz dyplomów uczniom szkół branży odzieżowej z całego kraju - Laureatom i Finalistom Olimpiady. Wśród sześćdziesięciu Finalistów znalazły się także uczennice naszej szkoły: Gabriela Kazak, Danuta Nylec i Izabela Ochab. Uczennice te uzyskując tytuł Finalisty, są automatycznie zwolnione ze wszystkich pisemnych egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie technik technologii odzieży.

Uczestnicząc w tym wydarzeniu miałyśmy możliwość wysłuchania ciekawej prelekcji prof. Marka Snycerskiego prodziekana Wydziału Technologii Materiałowych Wzornictwa Tekstyliów „Rola wzornictwa i nowych technologii włókienniczych w życiu człowieka” i Wojciecha Słabego - Grupa Robocza ds. Edukacji Zawodowej przy Zespole Trójstronnym ds. Przemysłu Lekkiego „Potrzeby kadrowe przemysłu mody”. Przysłowiową kropką nad „i” był wspaniały pokaz mody trzech kolekcji młodych projektantek ze szkół plasujących się na podium Olimpiady 2015/2016.

TEKST: Edyta Matusik