INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


Ponownie III miejsce w „Konkursie na najlepszą pracę własną uczniów szkół ponadgimnazjalnych” w roku szkolnym 2015/2016

 

Logo
Ponownie III miejsce w „Konkursie na najlepszą pracę własną uczniów szkół ponadgimnazjalnych” w roku szkolnym 2015/2016

W dniu 21 kwietnia 2016r. uczeń naszej Szkoły wziął udział w „Konkursie na najlepszą pracę własną uczniów szkół ponadgimnazjalnych” organizowanym przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP) Oddział w Rzeszowie. Konkurs corocznie kierowany jest do uczniów szkół technicznych ponadgimnazjalnych o profilach: elektrycznym, elektronicznym, informatycznym (oraz pokrewnych).

Komisja Konkursowa rozpatrywała i oceniała prace zgłoszone do konkursu (ponad 10 prac z terenu Podkarpacia) wyłonione z pierwszego etapu, który przeprowadzały Szkolne Komisje Konkursowe. Uczniowie musieli zaprezentować swoje prace w czasie 15 minut (określonym przez Komisję Konkursową).

Logo

Kryteria pod względem, których były oceniane prace:

 • oryginalność i innowacyjność pracy
 • funkcjonalność pracy
 • estetyka wykonania
 • wkład pracy własnej
 • własne pomysły i rozwiązania zastosowane w pracy
 • możliwość zastosowania pomysłu w gospodarce.

  Logo

  Po podliczeniu punktów przyznawanych przez Komisję okazało się, że III miejsce zdobył uczeń naszej Szkoły – Cezary Zięba, co jest powtórzeniem osiągnięcia z ubiegłego roku!!!

  Cezary Zięba zaprezentował napisane przez siebie "Oprogramowanie służące do tworzenia interaktywnych symulacji czasu rzeczywistego" które jest związane z wizualizacją wpływ różnego oświetlenia na różne materiały. Efekty jego pracy mogą być wykorzystywane zarówno w wymagających grach komputerowych, wizualizacji oraz symulacji przestrzeni trójwymiarowej (prezentacja mieszkania, budynku, lub całej okolicy) oraz między innymi w medycynie do analizy tomografii komputerowej.

  Logo

  Zdjęcia i opracowanie: Józef Dybowski
  WRÓĆ