Ponownie III miejsce w „Konkursie na najlepszą pracę własną uczniów szkół ponadgimnazjalnych” w roku szkolnym 2015/2016

W dniu 21 kwietnia 2016r. uczeń naszej Szkoły wziął udział w „Konkursie na najlepszą pracę własną uczniów szkół ponadgimnazjalnych” organizowanym przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP) Oddział w Rzeszowie. Konkurs corocznie kierowany jest do uczniów szkół technicznych ponadgimnazjalnych o profilach: elektrycznym, elektronicznym, informatycznym (oraz pokrewnych).

Komisja Konkursowa rozpatrywała i oceniała prace zgłoszone do konkursu (ponad 10 prac z terenu Podkarpacia) wyłonione z pierwszego etapu, który przeprowadzały Szkolne Komisje Konkursowe. Uczniowie musieli zaprezentować swoje prace w czasie 15 minut (określonym przez Komisję Konkursową).

Kryteria pod względem, których były oceniane prace:

• oryginalność i innowacyjność pracy
  • funkcjonalność pracy
  • estetyka wykonania
  • wkład pracy własnej
  • własne pomysły i rozwiązania zastosowane w pracy
  • możliwość zastosowania pomysłu w gospodarce.

Po podliczeniu punktów przyznawanych przez Komisję okazało się, że III miejsce zdobył uczeń naszej Szkoły – Cezary Zięba, co jest powtórzeniem osiągnięcia z ubiegłego roku!!!

Cezary Zięba zaprezentował napisane przez siebie "Oprogramowanie służące do tworzenia interaktywnych symulacji czasu rzeczywistego" które jest związane z wizualizacją wpływ różnego oświetlenia na różne materiały. Efekty jego pracy mogą być wykorzystywane zarówno w wymagających grach komputerowych, wizualizacji oraz symulacji przestrzeni trójwymiarowej (prezentacja mieszkania, budynku, lub całej okolicy) oraz między innymi w medycynie do analizy tomografii komputerowej.

Zdjęcia i opracowanie: Józef Dybowski