INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


WARSZTATY MODY I URODY

 

Logo
WARSZTATY MODY I URODY

26 kwietnia 2016 roku uczennice klasy I i II zawodu technik technologii odzieży wraz z nauczycielami Panią Edytą Matusik i Panią Haliną Brzeską wzięły udział w organizacji i przeprowadzeniu II edycji WARSZTATÓW MODY I URODY organizowanych przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy.

Celem akcji było propagowanie dbania o wygląd zewnętrzny, dzięki czemu osoby niepełnosprawne wzmocnią poczucie własnej wartości, podniosą poziom samoakceptacji, jak również uwierzą we własne siły i możliwości.

Logo

Podczas warsztatów kobiety niepełnosprawne miały możliwość zmiany własnego wizerunku, a zarazem przejścia metamorfozy: począwszy od fryzury, poprzez makijaż, aż do zmiany stylu ubierania się. Naszym zadaniem było pokazanie mody jako sposobu wyrażania siebie, przełamywania własnych barier, aż w końcu pokonania stereotypu i bariery związanej z wizerunkiem kobiety niepełnosprawnej.

Dziewczęta dobierały fasony odzieży do każdej sylwetki indywidualnie, analizując proporcje, budowę, a przede wszystkim potrzebę zmiany każdej uczestniczki tych warsztatów. Zwieńczeniem pracy był pokaz mody, kobiet które przeszły całościową metamorfozę. Pokazały, że piękno przejawia się w każdej formie. Mamy nadzieję, że ten dzień był wyjątkowy, nie tylko dla nas, lecz także dla uczestników warsztatów.


Tekst: Edyta Matusik

GaleriaWRÓĆ