VIII Międzyszkolny Konkurs Doświadczalny z Fizyki

VIII Międzyszkolny Konkurs Doświadczalny z Fizyki

23 maja 2016 r. w naszej szkole odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Doświadczalny z Fizyki dla uczniów gimnazjów. W konkursie wzięło udział 6 zespołów z: • Miejskiego Gimnazjum nr 1
• Miejskiego Gimnazjum nr 2
• Miejskiego Gimnazjum nr 4
• Publicznego Gimnazjum w Czarnej
• Publicznego Gimnazjum w Pustkowie - Osiedlu

Gimnazjaliści w grupach dwuosobowych prezentowali trzy wybrane doświadczenia, które wcześniej zostały nadesłane w formie pisemnej do naszej szkoły. Jury w składzie:
• Pani Urszula Krajewska – Bury
• Pani Katarzyna Madej
• Paweł Stanek z kl. 2D
• Jakub Zbarachewicz z kl. 2D
oceniało finalistów konkursu pod względem:
• umiejętności prezentacji;
• atrakcyjności i oryginalności eksperymentu;
• poprawności formalnej i merytorycznej.

Wybór był bardzo trudny, a poziom wyrównany. Po obejrzeniu pokazów i dyskusji, wyłoniono następujących zwycięzców:

I MIEJSCE: Justyna Oszust i Kamila Majka uczennice Publicznego Gimnazjum w Czarnej II MIEJSCE: Jakub Lula i Bartosz Piątek uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Dębicy

III MIEJSCE: Anna Mazur i Maria Sobuś uczennice Publicznego Gimnazjum w Pustkowie Osiedlu

WYRÓŻNIENIE: Gabriela Florka i Anna Szyszka uczennice Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Dębicy Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Składamy serdeczne podziękowania Stowarzyszeniu „SZANSA” oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy.

TEKST i ZDJĘCIA: Katarzyna Madej