INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


Mechanik z nowym Partnerem. Kronospan HPL Sp. z o.o. zainteresowany patronatem

 

Logo
Mechanik z nowym Partnerem. Kronospan HPL Sp. z o.o. zainteresowany patronatem

Z inicjatywy utworzonego przez Wicestarostę Mateusza Paska Centrum Obsługi Przedsiębiorcy oraz obecnego dyrektora wydziału inwestycji Piotra Króla podjęto współpracę pomiędzy firmą Kronospan HPL Sp. z o.o. i Zespołem Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy popularnym „ Mechanikiem”.

Logo

W spotkaniu w siedzibie Kronospan HPL uczestniczył dyrektor zakładu Rainer Doehring i dyrektor produkcji Tomasz Tabor, ze strony starostwa inicjatorzy przedsięwzięcia oraz ze strony szkoły oddelegowani przez dyrektora Szkoły Bożenę Zielińską kierownik Warsztatów Szkolnych Waldemar Czernecki i jego zastępca Paweł Miłosz. Na wstępie firmie Kronospan HPL została przedstawiona oferta partnerstwa. Dyrektor Rainer Doehring wyraził chęć szerokiej współpracy „ firma Kronospan jest zainteresowana patronatem nad kierunkami związanymi z automatyką przemysłową oraz grafiką komputerową ponieważ utworzyła i rozwija wielko-formatowy druk na płytach elewacyjnych HPL.” Tomasz Tabor dodał, że ”firma oferuje w ramach współpracy praktyki zawodowe oraz płatne staże w trakcie okresu wakacyjnego dla pełnoletnich uczniów oraz pomoc w doposażeniu szkoły”.

Logo

Mateusz Pasek zaproponował też pomoc ze strony Szkoły w tworzeniu programu szkolenia pod potrzeby Kronospan HPL Sp. z o.o. co spotkało się z aprobatą dyrektora Rainera Doehringa. Dyrektor Kronospan HPL obiecał na początek współpracy wyposażyć „Mechanik” w płyty meblowe do praktycznej nauki zawodu w pracowni stolarskiej. Dyrektor został zapewniony przez Waldemara Czerneckiego że „z każdej płyty zostaną wykonane meble które będą służyć w szkole”. Dyrektor Rainer Doehring zaprosił Dyrektora Szkoły Bożenę Zielińską na ustalenie szczegółów współpracy i podpisanie umowy patronackiej.

Dwa dni po spotkaniu przekazane zostały blaty meblowe zgodnie z obietnicą Rainera Doehringa w ilości 159 sztuk. Ich ilość była tak duża że konieczne było zorganizowanie transportu ciężarowego i specjalnego rozładunku.

Dzięki pomocy Panów Rafała Pijara z firmy Transpołudnie i Mariusza Mrzygłoda z firmy Bratex został zorganizowany nieodpłatnie transport i rozładunek za pomocą specjalistycznego wózka widłowego.

Logo

WRÓĆ