Uroczyste podsumowanie projektu „Akademia Techniczna w Mechaniku”

Uroczyste podsumowanie projektu „Akademia Techniczna w Mechaniku”

9 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie projektu o nazwie „Akademia Techniczna w Mechaniku”. Celem przedsięwzięcia było rozszerzenie zainteresowania młodzieży przedmiotami technicznymi oraz zapoznanie w sposób praktyczny ze specyfiką danego zawodu. Zajęcia realizowane były od października 2015 r. Odbyły się następujące spotkania: „Robot Lego EV3, „Gimnazjalista Programista” , „Projektujemy kalendarze”, „Projektowanie odzieży krok po kroku”, „Budujemy dom” , „Cyfrowy retusz portretu” oraz „Zaprojektowanie i wykonanie kartki okolicznościowej / zaproszenia techniką Scrapbookingu”.

W tym dniu odbyły się także ostatnie już zajęcia. Uczestnicy podczas spotkania mieli możliwość poznania technologii drukowania i wytwarzania kart okolicznościowych. Mieli możliwość poszerzania wiedzy i umiejętność graficznych w programie InDesign oraz poznania techniki scrapbookingu. Scrapbooking jest to sztuka ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi. Jest jedną z metod zdobienia kart okolicznościowych. Uczestnicy mieli szansę wykonania jedynych, niepowtarzalnych kartek, zaproszeń, w zależności od potrzeb. Tyle potrzeb, ilu uczestników.

Zajęcia prowadziła Pani Bernadetta Bieniasz–Erazmus w asyście uczniów z klas 3D, 2 F i 1 E. Byli to: Dominika Jezuit, Klaudia Cielak, Natalia Zaręba, Natalia Ciak, Gabriela Wodzień, Michał Chmura, Mateusz Joniec oraz Jakub Szewczyk. Nasi uczniowie pomagali młodszym kolegom.

Na podsumowanie, pani Dyrektor Bożena Zielińska wręczyła wszystkim uczestnikom ATwM zaświadczenia udziału w zajęciach.

Tekst: Organizatorzy