INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


Cyfrowy Retusz Twarzy

 

Logo
Cyfrowy Retusz Twarzy

6 lutego odbyły się kolejne zajęcia w ramach Akademii Technicznej w Mechaniku. Uczestnicy zajęć mieli możliwość wzbogacenia swojej wiedzy i poszerzenia umiejętności w graficznych programach: Adobe Photoshop oraz Adobe Illustrator. Zajęcia prowadziły Panie Bernadetta Bieniasz–Erazmus i Joanna Doroba w asyście uczennic z klasy 3D Ewy Różak i Angeliki Bokoty, które pomagały w wykonywaniu ćwiczeń swoim młodszym kolegom.

Gimnazjaliści mieli możliwość przekonania się, jak wiele satysfakji daje edycja cyfrowego zdjęcia, jak wiele można zmian wprowadzić aby osiągnąć wymarzony wygląd.

Każdy z uczestników miał możliwość wykonania retuszu wybranego zdjęcia portretowego. Zmieniane uległa kolorystyka włosów, oczu, kształt brwi, ust … Tyle zmian ilu uczestników.

Wiele radości młodzieży dało wykonanie animacji w programie Adobe Photoshop, ożywienia statycznego obrazu. Ruchome klatki animacji ustawiano według czasu wyświetlania i krycia, w efekcie dały niepowtarzalne dzieła zapisane w postaci gif-a.

Mamy nadzieję, że udało się nam zachęcić gimnazjalistów do dalszego pogłębiania tajników obróbki graficznej. Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach.

Logo


Tekst: Organizatorzy

GaleriaWRÓĆ