INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


„Budowa domu krok po kroku”.

 

Logo
„Budowa domu krok po kroku”

W styczniu odbyły się kolejne zajęcia „Akademii Technicznej w Mechaniku”. Tym razem młodzi słuchacze uczestniczyli w warsztatach poświęconych budownictwu i architekturze. Temat zajęć - „ Budowa domu krok po kroku”. Nudny… - pomyśleli.

Jak się potem okazało wcale nie! Aby przybliżyć i jednocześnie zachęcić do aktywnego udziału w zajęciach panie: Marta Domarska i Renata Koźlak – Pośko zrealizowały swój pomysł. Na początku przedstawiły krótki wykład oraz prezentację o materiałach budowlanych – ich właściwościach, zastosowaniu, konstrukcjach, fizyce budowli, o wszystkim co niezbędne do budowy domu.

Najlepsze miało dopiero nastąpić. Po krótkiej przerwie, zaczęła się realizacja drugiej części zajęć. Odbyło się losowanie stanowisk. Wyłonione dwu osobowe grupy przystąpiły do części praktycznej – budowy domu. Zadaniem każdej było wykonanie domu jednorodzinnego dwu kondygnacyjnego z powierzonych materiałów. Podczas klejenia, montażu elementów budowli uczniowie wykazywali się wyobraźnią przestrzenną. Pracowali zgodnie z instrukcją choć nie zabrakło również indywidualnych pomysłów udoskonalających i modyfikujących pierwotny projekt. Powstały domy o szalenie interesujących formach i wyszukanych konstrukcjach. Wszyscy bawili się wspaniale.TEKST: Marta Domarska

GaleriaWRÓĆ