Projektowaliśmy kompozycję graficzną kalendarza na rok 2016

Projektowaliśmy kompozycję graficzną kalendarza na rok 2016

Wykonanie projektu kalendarza było tematem trzeciego spotkania w ramach Akademii Technicznej w Mechaniku. Zajęcia odbyły się 28 listopada w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II. Uczestnicy zajęć mieli możliwość zapoznania się z podstawami graficznych programów: Adobe Photoshop oraz Adobe InDesign. Gimnazjaliściprzekonali się, że edycja graficzna jest dostępna, nie tylko dla profesjonalistów, ale każdy może „bawić się” barwą, teksturą i kształtem. Każdy może tworzyć swoje indywidualne, profesjonalne kompozycje graficzne. Takim autorskim projektem naszych „młodych grafików” były kalendarze na kolejny, 2016 rok. Wykonane przez każdego samodzielnie pod okiem prowadzącej zajęcia pani Bernadetty Bieniasz–Erazmus oraz asystentek: Agaty Bieś, Patrycji Papiernik z klasy 4 F oraz Dominiki Jezuit i Klaudii Cielak z klasy 3 D z technikum cyfrowych procesów graficznych. Mamy nadzieję, że udało się nam zachęcić gimnazjalistów do pogłębiania tajników obróbki graficznej. Zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach.

Tekst: Organizatorzy