Wyróżnienie dla naszego ucznia Kamila Ostrowskiego

"Jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy,
jeżeli nie pozwolimy,
by pokonał nas lęk przed własną słabością"

XX edycja Międzyszkolnego Konkursu „Wybieram Trzeźwość”

17 grudnia 2014 r. w świetlicy Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy odbyło się uroczyste podsumowanie XX edycji Międzyszkolnego Konkursu „WYBIERAM TRZEŹWOŚĆ”.

Konkursu miał na celu kształtowanie zdrowego stylu życia i harmonijnego rozwoju organizmu; wskazanie na szkodliwość używek oraz ukazanie zagrożeń, jakie niosą ze sobą uzależnienia; uświadomienie sobie odpowiedzialności za ochronę zdrowia i życia oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień.

Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy w jednej z trzech kategorii - praca plastyczna, praca literacka lub praca multimedialna.

W XX edycji Międzyszkolnego Konkursu „WYBIERAM TRZEŻWOŚĆ” wzięło udział 101 uczestników; uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu dębickiego i ropczycko –sędziszowskiego. Prace literackie nadesłało 28 uczniów, plastyczne – 44, a multimedialne – 29.

W konkursie wzięła udział młodzież z 20 placówek: Miejskiego Gimnazjum Nr 1 i Nr 2 w Dębicy, Publicznych Gimnazjów z Głobikowej, Góry Motycznej, Grabin, Łęk Dolnych, Łęk Górnych, Pilzna, Pustkowa, Siedlisk Bogusz, Wiewiórki, Zasowa, Zawady, Zwiernika oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy, II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy, Zespołu Szkół 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy, Zespołu Szkół Agro-Technicznych im. Wincentego Witosa w Ropczycach oraz Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy.

W podsumowaniu konkursu uczestniczyła młodzież wraz z opiekunami, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy, przedstawiciele Rady Rodziców oraz zaproszeni goście.

Wśród zaproszonych gości byli:
Ks. Zbigniew Guzy - Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Diecezji Tarnowskiej;
Pan Andrzej Reguła – Starosta Powiatu Dębickiego;
Pan Mateusz Smoła – Przewodniczący Rady Powiatu;
Pan Zygmunt Żabicki – Członek Zarządu Rady Powiatu;
Pani Barbara Pelczar – Białek –Dyrektor Wydziału Edukacji;
Pan Szczepan Mroczek – Przewodniczący Rady Miasta;
Pan Roman Rogowski – Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich;
Pan Ireneusz Kozak -Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty;
Pan Artur Tokarz – przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.

Pani dyrektor Bożena Zielińska przedstawiła zebranym historię powstania konkursu, który od 20 lat jest organizowany przez szkołę.

Ks. Zbigniew Guzy wygłosił krótką prelekcję nt. uzależnień.

Pan Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego podkreślił znaczenie idei profilaktyki uzależnień i podziękował organizatorom konkursu.

Młodzież naszej szkoły przedstawiła część artystyczno - wokalną pod kierunkiem pana Wiesława Przybysza.

Na zakończenie odbyła się degustacja zdrowej żywności i napojów bezalkoholowych przygotowanych przez uczennice naszej szkoły.

Konkurs został zorganizowany przy wsparciu:
• Starostwa Powiatowego w Dębicy,
• Urzędu Miasta Dębicy,
• Rady Rodziców Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Pawła II w Dębicy.

W złączniku finaliści XX konkursu.

Tekst: Małgorzata Susz
Zdjęcia: Dominika Jezuit kl. II D