Światowy Dzień Wody 2015 w Galerii Raj
Światowy Dzień Wody 2015 w Galerii Raj

W piątek 20 marca 2015 roku w Centrum Handlowym „Raj” odbyło się podsumowanie Światowego Dnia Wody , który w tym roku obchodzony był pod hasłem „Woda źródłem życia”.

Organizatorem tego wydarzenia i sponsorem wszystkich nagród były Wodociągi Dębickie , współorganizatorami zaś Szkoła Podstawowa Nr 11 oraz Zespół Szkół Zawodowych Nr 1im. Jana Pawła II w Dębicy. Patronatem objął tę akcję Burmistrz Miasta Dębicy.

Na uroczystości nie zabrakło Burmistrza Miasta pana Mariusza Szewczyka, prezesa Wodociągów Dębickich pana Jacka Gila, Dyrekcji i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 11, Dyrekcji i nauczycieli z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II , przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, rodziców, przedstawicieli prasy dębickiej oraz telewizji regionalnej.

Program obchodów był urozmaicony i ciekawy. Na początek nagrodzono zwycięzców dwóch konkursów: plastycznego (szkoły podstawowe) i fotograficznego (gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne) nie tylko dyplomami, ale również wartościowymi nagrodami ufundowanymi przez Wodociągi Dębickie.

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II przygotowali szereg atrakcji na to popołudnie. Na stoiskach znajdujących się w alejkach Galerii, najmłodsi mogli zmienić swój wygląd, malując sobie twarz, wykazać zdolności architektoniczne ozdabiając gipsowy domek według własnego pomysłu.

Zainteresowani nowinkami technicznymi mogli przejechać robotem Lego po torze przeszkód. „Sterowanie robotem Lego” to propagowanie kierunku mechatronika oraz zapoznanie młodzieży z nowymi technologiami w dziedzinie robotyki, mechaniki, elektrotechniki.

Dodatkową atrakcją były również dwa pokazy mody, przygotowane przez nasze uczennicew ramach Dębickiej Szkoły Mody. Projekty zatytułowane: „Kolekcja księżycowa”(autorski pomysł młodej pasjonatki mody Izabeli Ochab, uczennicy III klasy technikum odzieżowego naszej szkoły) oraz „Cudowne lata 50”. Zaprezentowane kolekcje zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem.

Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego święta, serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że propagowanie takich akcji stanie się już tradycją naszego miasta.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej imprezy.

Tekst: Organizatorzy