Podsumowanie VIII edycji dębickich „Pól Nadziei”
Podsumowanie VIII edycji dębickich „Pól Nadziei”

22 maja 2015 r. odbył się finał VIII edycji akcji „Pola Nadziei” .W akcję włączyła się, podobnie jak w latach ubiegłych, społeczność naszej szkoły.

Uroczyste zakończenie akcji „Pola Nadziei” odbyło się w budynku Domu Kultury ,,Śnieżka”. W uroczystości licznie uczestniczyli wolontariusze, ich opiekunowie, dyrektorzy szkół oraz zaproszeni goście.

Podziękowania za ofiarność i zaangażowanie podczas akcji przekazał obecnym w swoim wystąpieniu Prezes Stowarzyszenia Dębickiego Hospicjum Domowego im. J. Pawła II ks. Józef Dobosz. Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości mogli zobaczyć część artystyczną w wykonaniu dzieci z Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek i Publicznego Przedszkola Integracyjnego. Spektakl w ich wykonaniu ,,Anioły są wśród nas” bardzo się podobał i dostarczył widzom wielu wzruszeń.

Na zakończenie rozdano nagrody laureatom konkursu plastycznego i literackiego na temat: „Przejdę przez ten świat tylko jeden raz. Dlatego cokolwiek mogę zrobić dobrego lub jakąkolwiek wyświadczyć przysługę, niech uczynię to teraz”.

Wyróżnienie w kategorii praca literacka – poezja otrzymał uczeń naszej szkoły Filip Duszlak z klasy IB Technikum-gratulujemy.

Z pewnością w przyszłym roku nie zabraknie wolontariuszy , którzy wezmą udział w kolejnej edycji akcji „Pola Nadziei’’.

Opracowała: Małgorzata Wielgosz