LXXXI spotkanie z Janem Pawłem II

„ Miłość mi wszystko wyjaśniła,
Miłość wszystko wybaczyła…”
Karol Wojtyła

Uczniowie z klasy 2f Zasadniczej Szkoły Zawodowej, z panią Ewą Regułą nauczycielką języka polskiego, przygotowali 81. spotkanie z Janem Pawłem II pod hasłem „Miłość drogą do świętości”.

Spektakl oparty na motywach tekstów Karola Wojtyły został przedstawiony 18 grudnia 2014r. w Izbie Patrona. Pani dyrektor Renata Zielińska była pod wrażeniem wymownej dekoracji, którą wykonali uczniowie: Damian Kubisztal, Dominik Kurczyk, Piotr Smutek, Marcin Zieliński, Mikołaj Fryz i Konrad Mirus. Urzeczona była również muzyką Marcina Cieśli, a także jego solowym wykonaniem pastorałki „Maleńka miłość”.

Podziękowała wykonawcom za dobre przygotowanie pięknych tekstów Patrona szkoły przybliżających istotę miłości jako Dawanie Drugiemu Dobra. Teksty czytali i recytowali: Bartłomiej Piękoś, Mateusz Socha, Michał Puła, Mateusz Hendzelewski, Krzysztof Erazmus i Paweł Węgrzyn. W atmosferze pełnej życzliwości śpiewano kolędy, wykonano pamiątkowe zdjęcia i wszyscy uczestnicy wpisali się do pamiątkowej księgi.

Tekst: Ewa Reguła