Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę
78 SPOTKANIE Z JANEM PAWŁEM II

W Izbie Patrona Szkoły 7 października 2014 r. odbyło się 78. spotkanie z Janem Pawłem II. Z inicjatywy St. Wielguta koordynatora VI Diecezjalnego Marszu Dla Życia i Rodziny została zaproszona Katarzyna Urban, córka dr. inż. Antoniego Zięby prezesa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Pani Katarzyna w czasie krótkiej prelekcji przedstawiła młodzieży różne stanowiska prawne wobec ochrony życia człowieka. Uwzględniła wypowiedzi naukowców, lekarzy o początku życia człowieka oraz statystyki obrazujące edukację seksualną w Polsce na tle krajów Europy Zachodniej.

Wykład pani Urban z prezentacją multimedialną był zgodny z nauczaniem naszego Patrona Szkoły: .

„I życzę i modlę się o to stale, ażeby rodzina polska dawała życie, żeby była wierna świętemu prawu życia.”

Święty Jan Paweł II
Nowy Targ, 8 czerwca 1979