VII Międzyszkolny Konkurs Doświadczalny z Fizyki
VII Międzyszkolny Konkurs Doświadczalny z Fizyki

8 maja w ramach Dnia Otwartego Szkoły, odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Doświadczalny z Fizyki dla uczniów gimnazjów naszego powiatu. I etap konkursu polegał na opisaniu dwóch dowolnych doświadczeń. Do finału zakwalifikowali się uczniowie z czterech gimnazjów: Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Dębicy,
Miejskiego Gimnazjum Nr 4 w Dębicy,
Publicznego Gimnazjum w Latoszynie,
Publicznego Gimnazjum w Czarnej.

Finaliści prezentowali opisane przez siebie doświadczenia, w których mogli wykorzystać jedynie przedmioty codziennego użytku.

Jury w składzie: pani Małgorzata Parys, pani Katarzyna Madej oraz uczniowie Michał Świątek i Krystian Bielatowicz oceniali pokaz zwracając szczególną uwagę na atrakcyjność i oryginalność doświadczenia, umiejętność prezentacji, dokładność wykonania eksperymentu oraz poprawność merytoryczną.

Po zakończeniu pokazów uczestnicy mogli wziąć udział w innych atrakcjach związanych z Dniem Otwartym Szkoły, natomiast jury udało się na obrady. Nie było łatwo wyłonić zwycięzców.

Podczas podsumowania wyników VII Akademii Gimnazjalnej, pan burmistrz Jarosław Śliwa oraz pani dyrektor Bożena Zielińska wręczyli nagrody i dyplomy również uczestnikom konkursu doświadczalnego. Zwycięzcami zostali:
I Miejsce - Julia Żymuła i Iga Dąbrowska z Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Dębicy,
II Miejsce – Wiktoria Chłopek i Gabriela Sasak z Publicznego Gimnazjum w Czarnej,
III Miejsce – Kamil Bil i Rafał Szreder Publicznego Gimnazjum w Latoszynie.

Wyróżnienie otrzymali uczniowie Miejskiego Gimnazjum Nr 4 w Dębicy.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom i zapraszamy za rok!

Dziękujemy Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół ZSZ Nr1 w Dębicy "Szansa" za ufundowanie nagród.

Tekst i Zdjęcia: Katarzyna Madej