Powiatowy Konkurs Poezji Religijnej
Powiatowy Konkurs Poezji Religijnej

Powiatowy Konkurs Poezji Religijnej dla szkół średnich i dorosłych odbył się 14 listopada 2014 w domu kultury „Śnieżka”. Wśród 24 uczestników w kategorii „Recytacja” na dobrym poziomie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Utwory Jana Pawła II pt. „Nad twoją białą mogiłą” przedstawiła Amanda Gawlik uczennica z klasy I C , natomiast Mateusz Wójcik z klasy III A recytował wiersz księdza Jana Twardowskiego pt. „Wyznanie”.

Do konkursu uczniowie zostali przygotowani przez nauczycielkę języka polskiego Ewę Regułę. Przed ogłoszeniem wyników pani Jolanta Nord jako przewodnicząca jury przypomniała uczestnikom konkursu zasady dobrej recytacji. Były to bardzo cenne uwagi dotyczące fonetyki, właściwej artykulacji, frazowania, melodyki – toniki tekstu, właściwego doboru tekstu. Małe warsztaty ze sztuki recytacji na pewno pomogą młodzieży w doskonaleniu pięknego mówienia.

Tekst: Ewa Reguła