IV Warsztaty edukacyjne –„Bezpieczne zachowanie w miejscu pracy” z zakresu kultury bezpieczeństwa

W dniu 26 lutego 2014r w Zespole Szkół Zawodowych Nr1 im. Jana Pawła II odbyły się „ IV Warsztaty Edukacyjne” z zakresu kultury bezpieczeństwa „ Bezpieczne zachowania w miejscu pracy” organizowane wspólnie z Państwową Inspekcją Pracy w Rzeszowie.

Honorowy patronat nad warsztatami objął Pan Władysław Bielawa Starosta Powiatu Dębickiego.

Celem programu było przygotowanie młodych ludzi w zakresie bhp do pracy zawodowej, podniesienie poziomu świadomości występowania zagrożeń w środowisku pracy i wiedzy na temat sposobów ochrony przed ich skutkami. Przyczynia się to do wzrostu kultury bezpieczeństwa pracy.

W warsztatach wzięła udział młodzież, ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego. Byli to uczniowie: Zespołu Szkół Nr2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy, Zespołu Szkół Nr4 im. M. Kopernika w Dębicy, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy, Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku, Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu, uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie dębickich gimnazjów w liczbie stu dwudziestu oraz dwunastu nauczycieli. Po przywitaniu gości przez Panią Dyrektor Bożenę Zielińską uczniowie wysłuchali prelekcji zgodnie programem warsztatów:

• P. Barbary Czarnek - Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie
  • P. Marka Gołasia - Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie
  • P. Agnieszki Wójcik – Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Dębicy
  • P. Joanny Wilk – Zakłady Mechaniczne RUFUS Grzegorz Wilk i Wspólnicy SJ w Dębicy

Zespoły reprezentujące uczniów ze wszystkich zaproszonych szkół brały udział w quizie w zakresie wiedzy i praktyki w dziedzinie bhp, który prowadziły Pani Barbara Czarnek z PIP oraz Pani Małgorzata Bokota z ZSZ Nr1 w Dębicy.

Uczennice Dębickiej Szkoły Mody zaprezentowały kolekcję „ Awangarda”. Miłym akcentem był występ zespołu muzycznego naszej szkoły.

Spotkanie zakończyło rozdanie uczniom dyplomów, nagród i upominków za udział w konkursie i quizach dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. Uczniowie otrzymali również materiały edukacyjne Państwowej Inspekcji Pracy w zakresie prawa pracy i bezpieczeństwa pracy.

Tekst: Małgorzata Bokota
Zdjęcia : Katarzyna Madej