KONKURS WIEDZY O JULIANIE TUWIMIE ROZTRZYGNIĘTY
KONKURS WIEDZY O JULIANIE TUWIMIE ROZTRZYGNIĘTY

Rok 2013 został przez Sejm RP ogłoszony Rokiem J. Tuwima. W tym roku przypadały dwie ważne rocznice : setna rocznica debiutu poetyckiego oraz sześćdziesiąta rocznica śmierci poety. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała konkurs „Co wiesz o J. Tuwimie”? Celem konkursu było : zapoznanie uczniów z życiem i twórczością Juliana Tuwima, rozbudzenie wrażliwości i ukazanie piękna poezji, zachęta do czytania, rywalizacja w przyjaznej atmosferze. Od października przy współpracy z Panią Ewą Regułą - nauczycielką języka polskiego w bibliotece odbywały się warsztaty, które zapoznawały uczniów z biografią i twórczością poety. Do finału zakwalifikowali się uczniowie:

Jakub Baniak- IICT,
Krzysztof Kumięga- IICT,
Tomasz Dybowski- IICT,
Dawid Maciąg- IICT,
Rafał Bryt- IIET,
Grzegorz Socha –IIET,
Mariusz Socha -IIET,
Sławomir Michalik –IIDT,
Mateusz Graniczny- IIIZLP.

Komisja w składzie :
Dyrektor Szkoły –Pani Bożena Zielińska, Maria Kasprzyk, Halina Nowak i Małgorzata Wielgosz oceniała poprawność odpowiedzi.

Finał konkursu składał się z dwóch części. W pierwszej z nich należało odpowiedzieć na trzy pytania z wylosowanego zestawu . Drugi etap polegał na pięknym czytaniu fragmentu poematu „Kwiaty polskie”. Komisja oceniała: płynność i poprawność czytania, lub recytacji ,dykcję, interpretację i ogólne wrażenie odbioru przeczytanego fragmentu.

Laureaci konkursu:

I miejsce -Grzegorz Socha z kl. IIET
II miejsce –Kumięga Krzysztof z kl. IICT
III miejsce- Mateusz Graniczny z kl. IIIZLP

Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje.
Zapraszamy w przyszłym roku!

Tekst: Maria Kasprzyk
Zdjęcia : Grażyna Drapała