INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


ZIEMIA ŚWIĘTA - 7-15 IV 2014
Logo

ZIEMIA ŚWIĘTA - 7-15 IV 2014

To już VIII Pielgrzymka z serii Śladami Jana Pawła II organizowana przez ZSZ nr 1 im. Jana Pawła II oraz parafię Miłosierdzia Bożego w Dębicy, we współpracy z Diecezjalnym Biurem Pielgrzymkowym w Porąbce Uszewskiej.

Na spotkaniu uczestników pielgrzymki w dniu 26. lutego 2014 roku został uaktualniony Program Ramowy, który przedstawiamy poniżej. Szczegółowy Program Pielgrzymki otrzyma każdy Pielgrzym drogą pocztową najpóźniej 25 marca 2014 roku.

PROGRAM RAMOWY:

1 Dzień - 7 IV 2014 poniedziałek:

DĘBICA /Parafia Miłosierdzia Bożego/ - oddanie bagaży godz. (będzie ustalona ), wyjazd na lotnisko do Warszawy, Msza Św. na rozpoczęcie pielgrzymki w kaplicy na lotnisku, odprawa lotniskowa. Wylot o godz. 23:40.

2 Dzień - 8 IV 2014 wtorek:

Przylot do Tel Avivu o godz. 04:20. Odprawa lotniskowa. Przejazd do Betlejem i zakwaterowanie w hotelu. Śniadanie – odpoczynek i wyjazd do Jerozolimy. Yad Vashem, Kneset i Menora. Nawiedzenie Ein Karem - Sanktuarium Nawiedzenia, Sanktuarium św. Jana Chrzciciela Msza św. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

3 Dzień - 9 IV 2014 środa:

Śniadanie. Dzień w Betlejem: Przejazd pod Herodion, Pole Pasterzy - Msza św., Klasztor Sióstr Karmelitanek i spotkanie z bł. Arabką, przejście sukami arabskimi do Bazyliki Bożego Narodzenia i Groty Mlecznej. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

4 Dzień - 10 IV 2014 czwartek:

Śniadanie. Wyjazd na Morze Martwe. Nawiedzenie Betanii kościół św. Łazarza - Msza św. Przejazd na Pustynię Judzką - Wadi Qelt - Klasztor św. Jerzego, przejazd na miejsce chrztu Jezusa - rzeka Jordan. Jerycho - Drzewo Zacheusza, Góra Kuszenia, starożytności Jerycha. Kąpiel w Morzu Martwym. Meczet grobu Mojżesza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

5 Dzień - 11 IV 2014 piątek:

Śniadanie. Wyjazd do Galilei. Nawiedzenie bazyliki Przemienienia Pańskiego na Górze Tabor. Jezioro Galilejskie: Tabgha - Kościół Rozmnożenia Chleba, Kościół Prymatu św. Piotra, Kafarnaum - miasto Jezusa i dom św. Piotra, Góra Błogosławieństw - Msza św., Rejs po Jeziorze Galilejskim. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

6 Dzień - 12 IV 2014 sobota:

Śniadanie, wyjazd do Galilei: Jaffa - Kościół św. Piotra, Cezarea Nadmorska, przejazd do Hajfy - Góra Karmel - Sanktuarium Stella Maris, Ogrody Bahaistów, przejazd do Nazaretu - Bazylika Zwiastowania i Kościół św. Józefa Żywiciela. Przejazd do Kany Galilejskiej - odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Msza św. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

7 Dzień - 13 IV 2014 Niedziela Palmowa:

Śniadanie, wyjazd do Jerozolimy. Góra Syjon: Kościół św. Piotra in Galicantu, Wieczernik i Grób Dawida, Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, dzielnica żydowska Starego Miasta, Ściana Płaczu, ulica rzymska Cardo. Bethesda, Kościół św. Anny i Lithostrotos. Bazylika Bożego Grobu. Spotkanie z Siostrami w Betlejem - Msza św. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

8 Dzień - 14 IV 2014 Wielki Poniedziałek:

Śniadanie, wyjazd do Jerozolimy. Góra Oliwna - Betfage, miejsce Wniebowstąpienia, klasztor Pater Noster, panorama Jerozolimy, Dominus Flevit, Msza św. , Bazylika Konania i ogród Getsemani, Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i dzielnica żydowska Starego Miasta - Droga Krzyżowa , Bazylika Grobu Pańskiego. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

9 Dzień - 15 IV 2014 Wielki Wtorek:

Przejazd na lotnisko. Wylot z Tel Avivu o godz. 07:30. Przylot do Warszawy o godz 10:30. Przejazd do Dębicy.

INFORMACJE:
p. Jerzy Kula - tel. 694 123 163; ks. Stanisław Kołodziej - tel. 731 101 235

Opłata: 640 € + 180 $ + [100 zł]

W opłatę wliczono:Przelot samolotem do – Tel Aviwu. Opłaty lotniskowe, wstępy do wymienionych obiektów, opłatę TAXI na Górę Tabor. Zakwaterowanie z wyżywieniem/śniadania i obiadokolacje/ w hotelach z 2-3 osobowymi pokojami z łazienką, przejazdy klimatyzowanym autokarem, statek po jeziorze, zwyczajowe napiwki, przewodnik – biblista oraz dojazd do lotniska i powrót.

W opłatę nie wliczono:


Napoi do obiadokolacji (zwyczajowo podawana jest woda, indywidualnie zamawiamy wino, piwo, herbatę...) oraz guide-fone (urządzeń słuchawkowych do oprowadzania – opłata ok. 1,5 € na dzień tj. 6 dni x 1,5 € = 9 € ( lub 12 $).
Opłata w dniu wyjazdu.WRÓĆ