Wolontariusze naszej szkoły kwestują w ramach VII edycji akcji Pola Nadziei"
Wolontariusze naszej szkoły kwestują w ramach VII edycji akcji Pola Nadziei"

3 kwietnia na terenie naszej szkoły odbyła się zbiórka funduszy w ramach VII edycji akcji „ Pola Nadziei’’. Podczas kwesty rozdawano żonkile, które wcześniej zasadzono przed budynkiem szkoły.

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

6 kwietnia, w niedzielę wolontariuszki z Mechanika kwestowały na terenie Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy.

Uzyskane środki finansowe z obu zbiórek zostały przeznaczone na zakup sprzętu medycznego i lekarstw dla podopiecznych Dębickiego Hospicjum Domowego.

Akcja „Pola Nadziei’’ uświadamia, że bezinteresowna pomoc człowiekowi choremu daje większy wymiar naszemu społeczeństwu. Przyczynia się do budowania więzi międzyludzkich i przełamywania oporów związanych z potrzebą niesienia pomocy ludziom ciężko i nieuleczalnie chorym.

Koordynatorzy akcji dziękują uczennicom szkoły, które poświęciły swój czas i z dużym zaangażowaniem wzięły udział w kwestach. Są to: Paulina Furgał, Gabriela Kazak, Dominika Anna Jezuit, Dominika Maria Jezuit, Ewa Różak, Klaudia Cielak, Justyna Kubas, Paulina Paprota, Marzena Łapa, Roksana Piękoś, Sara Lauzer.

16 maja odbędzie się podsumowanie akcji na szczeblu powiatowym z udziałem władz i Dyrektorów Szkół.

Opracowała: Małgorzata Wielgosz