Orszak Trzech Króli
Orszak Trzech Króli

W dniu 6 stycznia w Dębicy po raz pierwszy ulicami naszego miasta przeszedł Orszak Trzech Króli. Barwny korowód wyszedł z kościoła Ducha Świętego. Podczas przejścia odbywały się sceny opisujące drogę Trzech Króli do Betlejem. Finał odbył się na dębickim Rynku. W Orszaku wzięło udział setki mieszkańców miasta i okolic. Spotkaliśmy wielu naszych uczniów, absolwentów i nauczycieli.

Nasza szkoła czynnie włączyła się w organizację tego przedsięwzięcia. Jacek Erazmus, Bartłomiej Sujdak, Rafał Szacik, Tomasz Świętoń, Jakub Drożdż, Patryk Pasek, Dawid Kulig wcielili się w rolę pasterzy, do której przygotował ich pan Wiesław Przybysz. Sam czynnie wziął udział w tym Orszaku, prowadząc cały korowód z gwiazdą betlejemską.

Orszak zakończył się kolędowaniem w Rynku. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów przejdzie ulicami naszego miasta.

Tekst: Katarzyna Madej
Zdjęcia: Katarzyna Madej