INFORMACJE
Informator ósmoklasisty
KALENDARZ

Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


Michał Wroński z Zespołu Szkół Zawodowych Nr1 im Jana Pawła II w Dębicy został laureatem trzeciego miejsca w konkursie na szczeblu wojewódzkim
Logo
Michał Wroński z Zespołu Szkół Zawodowych Nr1 im Jana Pawła II w Dębicy został laureatem trzeciego miejsca w konkursie na szczeblu wojewódzkim.

W dniu 18 grudnia w Galerii Rzeszów odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Pokaż co potrafisz” z rąk dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie -Tomasza Czopa – przewodniczącego Jury konkursowego. Prace zwycięzców można podziwiać na wystawie w Galerii.

Celem projektu p.n. "Emperror Master"- unikatowa, ergonomiczna i designerska obudowa komputera osobistego była całkowita odskocznia od dotychczasowych wzorców i stworzenie idealnego środowiska dla podzespołów komputera. Jak mówi Michał - dzieło zostało wykonane w domowym warsztacie. W pierwszej kolejności zajął się wycinaniem blach i ich podginaniem. Całkowicie wyeliminował zbędną kieszeń na dyski zastępując ją blachą perforowaną. Ze względu na ograniczony dostęp do materiałów niektóre z nich pozyskał z pozostałości po okolicznych budowach, a inne był zmuszony kupić. Malowanie proszkowe zostało zlecone firmie, która dysponowała potrzebnym sprzętem, ponieważ tylko taka metoda zapewniała idealną jakość pokrycia licznych zakamarków. Następnym etapem było złożenie blach za pomocą niebieskich nitów i założenie gumowych eliminatorów drgań na wentylatory. Boczną ściankę obudowy autor wykonał z niebieskiej pleksi aby uzyskać wygodniejszą możliwość obróbki i efekt lustra. Wewnątrz komputera również zadbano o szczegóły. Wszystkie przewody zostały oplecione czarną i niebieską plecionką co pozwoliło uzyskać niesamowity i niepowtarzalny efekt wizualny.

Całość zajęła parę miesięcy. Aktualnie projekt jest skończony i działa znakomicie - jest to unikat w skali światowej! – mówi autor.

Jak mówi Michał:
Chciałem za wszelką cenę utrzymać naprzemienną czarno-niebieską kolorystykę, co dotyczyło nawet śrubek czy nitów. Był to odważny krok ponieważ nigdy nikt nie stosował takiego designu, a w grupie czarnych i matowych komputerów, dostępnych na rynku, zdecydowanie wyróżnia się z tłumu. W projekcie wykonałem skomplikowane obliczenia, w celu zapewnienia prawidłowej cyrkulacji powietrza. Miało to na celu jak najlepsze odbieranie temperatury radiatorów przy niskim poziomie głośności wentylatorów. Jest pięknie, czysto, wydajnie!

Najważniejszą funkcjonalnością tej obudowy jest utrzymanie wszystkich podzespołów w idealnej temperaturze i zminimalizowanie poziomu wytwarzanego hałasu do wręcz niesłyszalnego minimum. Zastosowanie dużych radiatorów, z dużym prześwitem między żeberkami, skutkuje swobodnym bezgłośnym przepływem powietrza. Filtry zrobione domowym sposobem z cienkiego materiału lub metalowych siateczek filtrują kurz i nie pozwalają na przedostanie się go do wewnątrz. Ich czyszczenie jest proste, a więc możemy liczyć na długą bezawaryjną pracę.

Projekt został wykonany na potrzeby konkursu „Pokaż co potrafisz” zrealizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w ramach projektu systemowego „Podkarpacie stawia na zawodowców”.

Logo


Tekst: Renata Zielińska



Galeria
Logo


WRÓĆ