Mamy wicemistrzostwo Polski w Pool Bilardzie

Mamy wicemistrzostwo Polski
w Pool Bilardzie

W dniach od 9 do 11 października 2013 r. w klubie bilardowym „Pino” w Dębicy odbyły się Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w Pool Bilardzie.

Zawodnicy z całej Polski licznie stawili się na miejscu rozgrywek finałowych. W zawodach startowało 18 drużyn uczniowskich: UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki, UKS Chorzów, UKS Pomyk Czerniewice, UKS Miłek Chotel Czerwony, UKS Brzozanin Brzoza, UKS Bila Zduny, UKS Amicus Łopiennik Górny, UKS Dragon Srock, UKS Brzozanin Brzoza ,UKS 193 Łódź, UKS Snikers Rękoraj, UKS Jeziorko, UKS Spartan Chodów, UKS Janowiec Wielkopolski, UKS Dąbrowa Łódź oraz UKS Orlęta Pustynia.

Nas reprezentowali dwaj uczniowie klasy I D TZ: Dominik Czyż i Dominik Łoch. Zawodnicy należą od lat do Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orlęta” Pustynia. Wywalczyli oni wysokie II miejsce czyli wicemistrzostwo Polski - tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski 2013 w bilardzie sportowym !!! Udało się to dzięki treningom, udziałom w zawodach szkolnych i dobrej kondycji całej drużyny.

To najważniejsza ranga krajowego turnieju, dlatego też zakwalifikowanie się i możliwość udziału w tak prestiżowej imprezie jest dla uczniów wielkim przeżyciem i sporym wyzwaniem, a odniesione w niej sukcesy często mają duże znaczenie dla rozwoju zawodnika i stwarzają możliwość pokazania swoich umiejętności na arenie krajowej.

Dodatkowo smaku dodawał fakt ,iż po raz pierwszy w historii Mistrzostw Polski odbył się oddzielny turniej w „Rosyjską Piramidę”. Po inauguracyjnym turnieju w „Rosyjską Piramidę” bliski zdobycia medalów był Łoch Dominik plasując się ostatecznie na bardzo dobrym 5 miejscu w swojej kategorii wiekowej.

Gratulujemy !
Życzymy sukcesów reprezentantom „Orląt” w następnych zawodach, które odbędą się już niebawem.

Tekst: Wychowawca - Bernadetta Bieniasz - Erazmus
Zdjęcia: